AL-Social

- Urime Festat E  Fund  Vitit!

Krijo Blogun Tend Post New Entry

Krijo Blogun Tend.

view:  full / summary

AL Social+

Posted by Besar Mislimi on April 19, 2013 at 3:35 PM Comments comments (20)

Së Shpejti do të qilet AL Social+ me Aplikacione të reja! Lojra të reja, dhe më shumë!!!
Sociali nuk do të jetë në Webs! Por krijuar nga Bloody!!!
Link do të jetë: WWW.ALSOCIAL-PLUS.TK

AL-Social edhe per SMARTPHONE!

Posted by Besar Mislimi on April 18, 2013 at 9:05 AM Comments comments (0)

Rri ONLINE edhe në SmartPhone tend! 
Webi është provuar në: Apple, Android, Windows, Blackberry.
Kur jeni ne Mob. webi transformohet ne SMARTPHONE Version direkt! 

AL-Social!

Fjalekalimi i Bankes qendrore te Frances ishte 123456

Posted by SkrillexXAL on December 25, 2012 at 2:40 PM Comments comments (0)

Në kohët tona ja vlen të kesh fjalëkalim shumë të fortë për të mbrojtur sigurinë e dokumenteve tuaja. Nëse keni fjalëkalim të dobët, jeni duke kërkuar për telashe.

Siç duket, banka qendrore franceze ka pasur njërin prej më të lehtëve. Një qytetar francez ka shkelur pa qëllim sigurimin e bankës përmes telefonit të tij. Qytetari u kap nga autoritetet franceze menjëherë dhe u lirua vetëm pasi u akuzua si “hacker”.

 

Incidenti ka shkaktuar një rënie të sistemit prej 48 orësh, në të cilin ruheshin dokumentet e borxheve të konsumatorëve. Qytetari i cili hyri në sistem, po provonte të paguante përmes telefonit të tij dhe u udhëzua nga një link në një forum për të cilin mendoi se të udhëzonte në ueb faqe të bankës.

 

Kur iu kërkua fjalëkalimi ai shtypi 123456. Në këtë rast, hyri në sistemin bankar.

 

Shpresojmë, që pas këtij incidenti, banka do të forcoj sigurimin e saj!

Betlehem, festohet lindja e Jezu Krishtit

Posted by SkrillexXAL on December 25, 2012 at 2:35 PM Comments comments (0)


Mijëra pelegrinë të krishterë, nga e gjithë bota, janë duke festuar lindjen e Jezusit në Betlehem.

 

Dita kulmoi me Meshën e prag-Krishtlindjes në Kishën 1700-vjeçare të Lindjes, të ndërtuar në vendin ku besohet se Jezusi u lind.

 

Si çdo vit, edhe në Tiranë është kremtuar Mesha e Krishtlindjes në katedralen e Shën Palit, meshë e cila u mbajt nga Imzot Rrok Mirdita. “Kremtojmë sot ngjarjen më të madhe në historinë e njerëzimit. E presim këtë ditë, siç e kemi traditë ne shqiptarët, me përulësi”, tha Imzot
 Rrok Mirdita.Në Betlehem, kreu i Kishës Katolike Romane në Jeruzalem, shprehu mbështetjen e tij për shtetin palestinez.

Papa Benedikti u lut që izraelitët dhe palestinezët të kenë mundësi të jetojnë në paqe.

 

 

 

Ai u lut gjithashtu për paqe në Liban, Siri dhe Irak.

 

 

 

Mesha, zakonisht e mbajtur në mesnatë, u soll përpara me 2 orë, për të shmangur lodhjen e Papës 85-vjeçar.Më herët gjatë së hënës, Patriarku Latin, Fouad Twal, tha se Krishtlindja duhet të jetë një festë “e lindjes së Krishtit, lordit tonë, dhe e lindjes së shtetit të Palestinës”. “Rruga për krijimin e shtetit të mirëfilltë mbetet ende e gjatë, si dhe do të kërkojë një përpjekje të përbashkët”, tha ai.

 

 

Patriarku, i cili u lind në Jordani, udhëhoqi procesin simbolik nga qyteti i vjetër i Jeruzalemit drejt qytetit West Bank, duke kaluar përmes barrierave ndarëse dhe pikave të kontrollit të izraelitëve.

 

Ai u prit në kishën në sheshin Manger, nga mijëra turistë, pelegrinë dhe klerikë. Patriarku mbajti më vonë edhe Meshën në Kishën e Lindjes.Nga ky vend i bekuar, ftoj të gjithë politikanët dhe njerëzit, që kanë dëshirë të punojnë me vendosmëri për paqen dhe pajtimin, të përfshijnë Palestinën dhe Izraelin në mes të të gjitha vuajtjeve në Lindjen e Mesme”, tha ai.


Megan Fox , Gjoksi Qe Cmendi Mbare Boten

Posted by SkrillexXAL on December 25, 2012 at 2:30 PM Comments comments (0)


Leslie Mann është shprehur se Megan Fox ka gjoksin më të bukur që ajo ka parë ndonjëherë. Aktorja komike ka interpretuar së bashku me bukuroshen brune në filmin komedi ‘This Is 40’ dhe e ka parë nga afër kolegen e saj duke u mahnitur aq sa për ta thënë në një intervistë për ‘Yahoo Movies’.

 

“Megan ka gjoks të mrekullueshëm. Më të bukurin që kam parë ndonjëherë”, theksoi Mann, e cila interpreton në film një pronare dyqani, ndërsa 26-vjeçarja Fox luan rolin e shitëses.

 

Në një skenë, Mann prek gjoksin e Fox pasi e ka të pamundur ta besojë që është i vërtetë

 

 

“Unë i mbroj shumë aktoret e reja dhe doja që ta xhironim këtë skenë sa më shpejt sepse ajo ndoshta ndihej në siklet. E dija që rreth e rrotull kishim djem që po e çlironin fantazinë në ato momente, kështu që ia vesha shpejt bluzën”, deklaroi Mann.

 

 

Forum Hack

Posted by Amarildo on December 21, 2012 at 2:05 PM Comments comments (0)

U hap furumi me i ri Grada fre Go Go Go forum-h4ck.tk  Moderuar Nga bL0o[)y hAck edhe c0ld c0d3r Go Go

Hakeret sulmuan faqen e internetit te RTK "Radio Televisioni KRAGUJEVAC"

Posted by Besar Mislimi on November 30, 2012 at 9:50 AM Comments comments (0)


Hakerat të cilët janë nënshkruar si "Kosovës Warriors Group" u përpoq për të përmbysur faqen këtë mëngjes, Radio Televizioni Kragujevac, i cili kishte qenë cak i sulmeve.

Kragujevac - Hakerët që të nënshkruara si "Kosovës Warriors Group" u përpoq për të përmbysur faqen këtë mëngjes, Radio Televizioni Kragujevac (RTK) www.rtk.co.rs. e cila ka qenë më parë objekt i sulmeve nga hakerat grupit nga Kosova.

 

Këtë herë faqe u përmbys për shkak të reagimit të shpejtë administratorin i cili arriti të sprapsin sulm.

 

Radio Televizioni Kragujevac është një nga degët e disa mediave në Evropën Qendrore Serbi dhe Kosovë që në programin e tij radiofonik transmetoi një të përbashkët "Ura përtej" program në gjuhën serbe dhe shqipe.|  al-social.tk

 

Emisioni u transmetua një herë në javë në programet e radio stacioneve rajonale dhe lokale në Prishtinë, Prizren, Podujevë, Kosovska Mitrovica, Graçanica, Kragujevac, Cacak, Kraljevo, Nish, Preshevë dhe qytete të tjera. AL-Social.TK

 

Pjesët më interesante të emisionit, e cila kryesisht merret me çështjet e jetës reale, por çështjet aktuale politike, serbe-shqiptare dialogut dhe procesit të pajtimit, janë të vendosur në RTK site. AL-Social.Tk

 

Në organizimin e lajmeve mendojnë se përmbajtja e shfaqjes mund të jetë arsyeja për sulmin e pestë të hakerëve nga Kosova RTK në vend në vitin e kaluar./AL-Social.TK/Blog/News/.

By: AL-Social.Tk

Lirohet Ramush Haradinaj nga paraburgimi...

Posted by Besar Mislimi on November 30, 2012 at 8:05 AM Comments comments (0)

Ramush Haradinaj do të lirohet ne shtepi deri ne kohën e e shpalljes se aktgjykimit.

Sipas burimevejo te konfirmuera te Kosovalbaner ,ky vendim është marr sot dhe ish Kryeministri Haradinaj pritet te arrin në Familjen e TI mrenda kesaj jave

Sipas keti burimi prokuroria nuk ka bërë ankesë në lidhje me kete vendim te gjykates

Shtesë :Lajmi konfirmohet edhe nga Klan Kosova

“Gjykata për krime lufte në ish-Jugosllavi, ka marrë vendim që ta liroj Ramush Haradinajn, nga paraburgimi deri në vendimin lidhur me aktakuzën ndaj tij.

Lajmin për Klan Kosovën e kanë bërë të ditur burime të sigurta, sipas të cilave prokuroria nuk ka bërë ankesë ndaj këtij vendimi.

Procesi i rigjykimit ndaj ish-eprorit të UCK-së dhe dy bashkëluftëtarëve të tij, Idriz Balaj dhe Lahi Brahimaj, pritet të përfundoj diku kah fillimi i gushtit.” raporton Klan Kosova ne Ditarin e ores 20:00

Media të tjera raportojnë se Haradinaj kthehet në Kosovë të enjten.

Daut Haradinaj, vëllai i Ramushit, i ka thënë “Zhurnalit” se Ramushi do të kthehet në vendlindje, pasi ndaj tij nuk është verifikuar ndonjë dëshmi se ai ka kryer krime lufte ose rrezikon t’i ikë përgjegjësisë.

Procesi i rigjykimit ndaj ish-eprorit të UÇK-së dhe dy bashkëluftëtarëve të tij, Idriz Balaj dhe Lahi Brahimaj, pritet të përfundojë diku nga fillimi i gushtit./AL-Social/Blog/News/.

+1 New ne AL-SOCIAL.TK

Posted by Besar Mislimi on November 30, 2012 at 12:15 AM Comments comments (0)

SShare ; VideoChat ; Group ; Chat ; Krijo Blogun Tënd

Hakerat Shqiptar ne aksion.

Posted by Besar Mislimi on November 29, 2012 at 11:00 AM Comments comments (1)


Hakeret Shqiptar te njohur me emërin Kosova Warriors Group sot  kanë sulmuar në për festat e 28 Nëntorit.

KWG sot në shënjestër mori faqën e Komunes të Kragujevacit, faqja komunale që tregonte për  investimet e komunës që bëheshin nga instutucionet lokale dhe ato shtetërore, nga sot aty qytetarët serbë dot mund të shohin pamjet e imazhit të Ramush Haradinaj.Portali www.investinkragujevac.com ku u sulmua nga Kosova Warriors Group.KWG nuk u ndal me sulmin e parë ata vazhduan të sulmojn edhe portalin e folklorit Serbë www.izvornakovo.org.rs , e cila u sulmua menjëher pas lirimit të Z. Ramush Haradinaj në shej festimi për lirimin e Haradinaj, KHG zgjodhi të festoj me sulme kibernetike kundër Serbies.Që të dya portalet kan në ballinat e tyre Fotografin e Ramush Haradinaj, ndërsa si muzik dot ju lëshohet hiti i njohur gjat fillimit të luftës në Kosovë, Leonora Jakupi – Po vritet pafajsija. /AL-Social/

 Rss_feed