AL-Social

- Urime Festat E  Fund  Vitit!

Krijo Blogun Tend Post New Entry

AL Social+

Posted by Besar Mislimi on April 19, 2013 at 3:35 PM Comments comments (20)

Së Shpejti do të qilet AL Social+ me Aplikacione të reja! Lojra të reja, dhe më shumë!!!
Sociali nuk do të jetë në Webs! Por krijuar nga Bloody!!!
Link do të jetë: WWW.ALSOCIAL-PLUS.TK

AL-Social edhe per SMARTPHONE!

Posted by Besar Mislimi on April 18, 2013 at 9:05 AM Comments comments (0)

Rri ONLINE edhe në SmartPhone tend! 
Webi është provuar në: Apple, Android, Windows, Blackberry.
Kur jeni ne Mob. webi transformohet ne SMARTPHONE Version direkt! 

AL-Social!

Forum Hack

Posted by Amarildo on December 21, 2012 at 2:05 PM Comments comments (0)

U hap furumi me i ri Grada fre Go Go Go forum-h4ck.tk  Moderuar Nga bL0o[)y hAck edhe c0ld c0d3r Go Go

Hakeret sulmuan faqen e internetit te RTK "Radio Televisioni KRAGUJEVAC"

Posted by Besar Mislimi on November 30, 2012 at 9:50 AM Comments comments (0)


Hakerat të cilët janë nënshkruar si "Kosovës Warriors Group" u përpoq për të përmbysur faqen këtë mëngjes, Radio Televizioni Kragujevac, i cili kishte qenë cak i sulmeve.

Kragujevac - Hakerët që të nënshkruara si "Kosovës Warriors Group" u përpoq për të përmbysur faqen këtë mëngjes, Radio Televizioni Kragujevac (RTK) www.rtk.co.rs. e cila ka qenë më parë objekt i sulmeve nga hakerat grupit nga Kosova.

 

Këtë herë faqe u përmbys për shkak të reagimit të shpejtë administratorin i cili arriti të sprapsin sulm.

 

Radio Televizioni Kragujevac është një nga degët e disa mediave në Evropën Qendrore Serbi dhe Kosovë që në programin e tij radiofonik transmetoi një të përbashkët "Ura përtej" program në gjuhën serbe dhe shqipe.|  al-social.tk

 

Emisioni u transmetua një herë në javë në programet e radio stacioneve rajonale dhe lokale në Prishtinë, Prizren, Podujevë, Kosovska Mitrovica, Graçanica, Kragujevac, Cacak, Kraljevo, Nish, Preshevë dhe qytete të tjera. AL-Social.TK

 

Pjesët më interesante të emisionit, e cila kryesisht merret me çështjet e jetës reale, por çështjet aktuale politike, serbe-shqiptare dialogut dhe procesit të pajtimit, janë të vendosur në RTK site. AL-Social.Tk

 

Në organizimin e lajmeve mendojnë se përmbajtja e shfaqjes mund të jetë arsyeja për sulmin e pestë të hakerëve nga Kosova RTK në vend në vitin e kaluar./AL-Social.TK/Blog/News/.

By: AL-Social.Tk

Lirohet Ramush Haradinaj nga paraburgimi...

Posted by Besar Mislimi on November 30, 2012 at 8:05 AM Comments comments (0)

Ramush Haradinaj do të lirohet ne shtepi deri ne kohën e e shpalljes se aktgjykimit.

Sipas burimevejo te konfirmuera te Kosovalbaner ,ky vendim është marr sot dhe ish Kryeministri Haradinaj pritet te arrin në Familjen e TI mrenda kesaj jave

Sipas keti burimi prokuroria nuk ka bërë ankesë në lidhje me kete vendim te gjykates

Shtesë :Lajmi konfirmohet edhe nga Klan Kosova

“Gjykata për krime lufte në ish-Jugosllavi, ka marrë vendim që ta liroj Ramush Haradinajn, nga paraburgimi deri në vendimin lidhur me aktakuzën ndaj tij.

Lajmin për Klan Kosovën e kanë bërë të ditur burime të sigurta, sipas të cilave prokuroria nuk ka bërë ankesë ndaj këtij vendimi.

Procesi i rigjykimit ndaj ish-eprorit të UCK-së dhe dy bashkëluftëtarëve të tij, Idriz Balaj dhe Lahi Brahimaj, pritet të përfundoj diku kah fillimi i gushtit.” raporton Klan Kosova ne Ditarin e ores 20:00

Media të tjera raportojnë se Haradinaj kthehet në Kosovë të enjten.

Daut Haradinaj, vëllai i Ramushit, i ka thënë “Zhurnalit” se Ramushi do të kthehet në vendlindje, pasi ndaj tij nuk është verifikuar ndonjë dëshmi se ai ka kryer krime lufte ose rrezikon t’i ikë përgjegjësisë.

Procesi i rigjykimit ndaj ish-eprorit të UÇK-së dhe dy bashkëluftëtarëve të tij, Idriz Balaj dhe Lahi Brahimaj, pritet të përfundojë diku nga fillimi i gushtit./AL-Social/Blog/News/.

Hakerat Shqiptar ne aksion.

Posted by Besar Mislimi on November 29, 2012 at 11:00 AM Comments comments (1)


Hakeret Shqiptar te njohur me emërin Kosova Warriors Group sot  kanë sulmuar në për festat e 28 Nëntorit.

KWG sot në shënjestër mori faqën e Komunes të Kragujevacit, faqja komunale që tregonte për  investimet e komunës që bëheshin nga instutucionet lokale dhe ato shtetërore, nga sot aty qytetarët serbë dot mund të shohin pamjet e imazhit të Ramush Haradinaj.Portali www.investinkragujevac.com ku u sulmua nga Kosova Warriors Group.KWG nuk u ndal me sulmin e parë ata vazhduan të sulmojn edhe portalin e folklorit Serbë www.izvornakovo.org.rs , e cila u sulmua menjëher pas lirimit të Z. Ramush Haradinaj në shej festimi për lirimin e Haradinaj, KHG zgjodhi të festoj me sulme kibernetike kundër Serbies.Që të dya portalet kan në ballinat e tyre Fotografin e Ramush Haradinaj, ndërsa si muzik dot ju lëshohet hiti i njohur gjat fillimit të luftës në Kosovë, Leonora Jakupi – Po vritet pafajsija. /AL-Social/